قفسه فروشگاهی

قفسه فروشگاهی

قفسه فروشگاهی٬ قفسه هایی هستند که برای در معرض نمایش قرار دادن کالا در مقابل دید مشتری به کار برده میشوند.

معمولا این قفسه فروشگاهی سوپرمارکت از جنس فولاد و متریال های با کیفیت تولید میشود.

قفسه های فروشگاهی در خواربار فروشی ها٬ فروشگاه های مواد غذایی٬ هایپرمارکت ها و بسیاری اماکن دیگر کاربرد دارد.
فروشگاه دار به قفسه هایی نیاز دارد که بتواند به سهولت دکور خود را طراحی یا ارتفاع قفسه ها را به اندازه مورد نیاز خود تغییر دهد٬ لذا قفسه های فروشگاهی به نحوی ساخته میشوند که قابلیت تغییر سایز ارتفاع را دارد. معمولا بسته به نوع استفاده قفسه فروشگاهی٬ نوع متریال آن متفاوت است.
به عنوان مثال قفسه سنگین فروشگاهی با استحکام مناسب نگهداری کالای سنگین مانند برنج٬ باکس های نوشیدنی و غیره ساخته میشوند و برخی دیگر از قفسه های فروشگاهی مناسب اشیاء سبکی مانند کتاب٬ کاتالوگ٬ نان و غیره هستند.
نصب و راه اندازی قفسه ها به همان سهل و ساده است که جمع کردن آنها٬ بنابرین انعطاف پذیری از مزیت های آن است.
لذا محبوب ترین سیستم های قفسه بندی خرده فروشی برای هر خواربارفروشی، فروشگاه، سوپرمارکت، داروخانه، فروشگاه سخت افزار و غیره فراهم است.

به عنوان یک مشاور طراحی دکوراسیون فروشگاهی پیشنهاد میکنیم که در هنگام سفارش قفسه فروشگاهی موارد زیر را در نظر با مشاور خود در میان بگذارید.
– ابتدا در مورد کالایی که قصد قفسه بندی کردن آن را دارید اطلاعات کامل نظیر٬ وزن٬ سایز و غیره بدهید .
– کروکی از محل مورد نظر خود تهیه و در اختیار مشاور قرار دهید و به تمامی جزییات از جمله در ورودی٬ در انبار٬ پریزهای برق٬ شیر آب و ارتفاع سقف و غیره اشاره نمایید.
– در مورد اماکن بزرگتر موارد بیشتری باید مورد بررسی قرار گیرد٬ مثلا آیا در فضای سوپرمارکت امکان استفاده از چرخ خرید وجود دارد یا خیر و …

مشاوره با طراح دکوراسیون فروشگاهی

قفسه فروشگاهی در انواع دوطرفه٬ یکطرفه دیواری٬ قفسه پوشاک٬ قفسه چندضلعی٬ قفسه گرد ثابت و گردون٬ قفسه پشت میز صندوق٬قفسه حراج و غیره تولید میشوند و هرکدام بسته به موقعیت فیزیکی که در فروشگاه دارند استفاده میشوند.

قفسه فروشگاهی

قفسه فروشگاهی

به طور معمول در یک سوپرمارکت کوچک٬ از قفسه سنگین فروشگاهی گرفته تا قفسه های نیمه سنگین نگهداری اشیاء سبک تر استفاده میشود و در دورتادور دیوارها به کار برده میشوند و به عبارتی قفسه های یکطرفه فروشگاهی هستند٬ و اما در وسط فروشگاه٬ از قفسه های جزیره ای که از همه طرف امکان استفاده دارند به کار برده میشوند.
قفسه فروشگاهی میوه٬ قفسه کتاب٬ قفسه نان و دیگر قفسه ها با توجه به نیاز فروشگاه جاسازی میشود.

رنگبندی قفسه های فروشگاهی میتواند با توجه به سفارش مشتری تغیین شود. در فروشگاه های بزرگ نظیر هایپرمارکت ها قرارگیری قفسه بندی ها٬ قرار گیری گیت های ورود و خروج٬ صندوق های فروشگاهی و غیره با توجه به در ورودی و در انبار و سایر موارد با اصول خاصی انجام میشود که زیر نظر یک طراح دکوراسیون فروشگاهی انجام میشود.

برای استفاده بهتر از قفسه فروشگاهی از لیبل قیمت ها و برچسب های معرفی کالا استفاده میشود. فضای بین دو لاین قفسه فروشگاهی باید به نحوی باشد که دو مشتری در کنار هم به راحتی قادر به حرکت باشند و در هایپرمارکت ها قادر به حرکت دو چرخ خرید در کنار هم باشند.

ارتفاع قفسه فروشگاهی باید هم اندازه یک سایز قد معمولی تنظیم شود تا مشتری هنگام برداشتن کالا به زحمت نیفتد. اما این نکته فراموش نشود که فضای غیرقابل دسترس برای مشتری٬ فضاییست که میتوان آن را برای دسترسی خود فروشگاه دار قفسه بندی کرد که با ابزار های بالابر یا سایر لوازم به آن فضای اختصاصی دسترسی داشته باشد.

گردآورنده: پارس الوند

درباره کاربر
susha

درج دیدگاه