وضعیت بازار خرده فروشی در ایران درحال دگرگونی و تغییر شکل از حالت سنتی به مدرن می باشد . بعد از پایان جنگ تحمیلی به منظور جلوگیری از تنش های شدید بازار در تهیه و تامین و توزیع کالا با حمایت دولت ، فروشگاههای زنجیره ای جدید، تاسیس گردیدند. اینک بعد از گذشت حدود ۱۶ سال از فعالیت این فروشگاهها ، با تغییرات سریع جامعه ، بویژه طرح هدفمندسازی یارانه ها و حذف حامل های انرژی ، ضرورت تهیه و توزیع کالا با قیمت مناسب تبدیل به رقابت قابل توجهی در جامعه گردیده که هر کس بتواند تنوع کالایی قابل قبولی را ارائه و بطور مستمر بتواند به مشتریان عرضه نماید موفق تر خواهد بود . در عین حال به لحاظ هزینه های سنگین حمل و نقل ، فرصت بسیار اندک مصرف کنندگان برای تهیه اقلام و مایحتاج روزانه ، اهمیت عرضه کالاهایی با کیفیت واستاندارد و … موجب گردیده که مصرف کنندگان از روشهای سنتی خرید (مانند مراجعه به بازار و خرید از مغازه های مختلف ) منصرف و به فروشگاههایی مراجعه و تمامی مایحتاج آنها را تامین نماید . به همین سبب خرده فروشی در کشور در سالهای اخیر به سمت و سوی فروشگاههای بزرگ و زنجیره ای تغییر یافته و با ورود شرکتهای سرمایه گذار خارجی در حال پیشرفت سریع می باشد . در عین حال بسیاری از سرمایه گذاران داخلی نیز با اطمینان از بازگشت اقتصادی سرمایه تمایل بیشتری به حضور در این عرصه یافته است . سایر مشاغل مرتبط با این موضوع اعم از تولید کنندگان و وارد کنندگان تجهیزات فروشگاهی ، سخت افزار و نرم افزارها ، تاسیسات و تجهیزات ایمنی ، تولید کنندگان و توزیع کنندگان کالاها در تمامی گروههای کالایی (مواد غذایی ، آشامیدنی ، بهداشتی ، آرایشی ، لوازم خانگی و برق و الکترونیکی ، پوشاک و منسوجات ، میوه و تره بار و … ) با تغییر در روشهای جدید فروش ، شرایط حضوری کالاهای خود در این فروشگاها را مهیا تر نموده اند .

ضمنا با پیشرفت روزافزون تکنولوژی ها بویژه اینترنت و رونق شبکه های اجتماعی ، استفاده بیشتر از رسانه های تصویری و تبلیغات رسانه ای و … موجب گردیده که مصرف کننده مایحتاج خود را از روشهای جدید تجربه نماید و بتدریج با خریدهای اینترنتی و روشهای پرداخت جدید (خرید با کارت های اعتباری و بانکی ، موبایل و …) مایحتاج خود را تامین کند . ضمنا خرید کردن تبدیل به یک تفریح برای بسیاری از خانواده ها تبدیل شده است به نحوی که فرد در کنار خانواده ضمن گذراندن یک روز در محیط فروشگاه ، علاوه برگشت و گذار و استفاده از فضاهای تفریحی و سرگرم کننده ، و صرف غذا در محیط رستوران و یا کافی شاپ کالاهای خود را برای مدت دو هفته و حتی یک ماه خریداری می نماید .
لذا تاسیس ، طراحی ، راه اندازی و اداره کردن این فروشگاهها در حال حاضر تبدیل به یک صنعت مهم گردیده که نیاز به متخصصان تحصیل کرده و مجرب داشته تا بتواند در اداره فعالیت اقتصادی و سودآوری باشد .

در این رابطه پارس الوند با بهره مندی از تجربیات مدیران تراز اول این صنعت ، تاسیس و در زمینه های زیر آماده ارائه خدمات به سرمایه گذاران محترم می باشد :

مکان یابی فروشگاه

تهیه طرح توجیه اقتصادی و دوره بازگشت سرمایه

مشاوره در طراحی فضاهای مورد نیاز فروشگاه

تهیه چارت تشکیلاتی و گردش کارها

آموزش مدیران و کارکنان

تهیه سخت افزارو نرم افزارهای فروشگاهی مورد نیاز

مشاوره در درروشهای  تهیه کالا و معرفی منابع تامین کالا

مشاوره در زمینه  مدیریت راهبردی فروشگاهی

مشاوره و ارائه راهکارهای جدید جهت افزایش بهره وری

عارضه یابی و مشاوره جهت منع موانع کاری

روشهای تامین نیروی انسانی و ارائه راهکارها ی حرفه ای ، مربوط به نیروی کار

راه اندازی و مدیریت فروشگاهی

درج دیدگاه