میز صندوق های تونل اسکنی – تجربه خریدی دلچسب از هایپرمارکت ها

میز صندوق های تونل اسکنی – تجربه خریدی دلچسب از هایپرمارکت ها

رویارویی با میز صندوق آینده (چک اوت)

همه ما تجربه ایستادن در صفوف طولانی حوصله سر بر هایپرمارکت ها را داشته ایم٬ صف هایی که مشتریان با کالاهای بسیار منتظر تسویه مشتری ای هستند که در حال بسته بندی کردن کالاها٬ پرداخت هزینه٬ کارت کشیدن هاست.

فروشگاه دارهای بزرگ متوجه شده اند که هر چقدر مشتری به آن فروشگاه وفادار باشد٬ یا هرچقدر که تبلیغات آن فروشگاه بیشتر باشد و یا کارت های هدیه و کوپن ها در آن فروشگاه موجود باشد٬ اما این عوامل باعث افزایش سرعت خرید نمیشوند.

در نتیجه سوال این است: که آیا با افزایش مشتری های یک هایپرمارکت و یا فروشگاه٬ آیا ابزارهای مناسب و نو آورانه برای رسیدگی بهتر به مشتری موجود هست یا خیر؟

رهبران مشاغل بزرگ٬ برای دستیابی به اهدافشان نیاز به ابزار مناسب را احساس کردند و سعی کردند با به روز کردن تجهیزات فروشگاهی٬ امکانات سرویس دهی بهتر به مشتری را بالاتر ببرند.

یکی از این ابزارها٬ میز چک اوت٬ جاییکه مشتری ها در صف های بلند منتظر تسویه حساب هستند. در این مقاله سعی داریم که میز صندوق تونل اسکنی را معرفی کنیم.

میزصندوق تونل اسکنی

این میز صندوق٬ شبیه میز صندوق های دیگر اما با تفاوت وجود اسکنر خاصی در روی میز و تولی که بالای میز است که عمل اسکن را از ۳۶۰ درجه زوایای کالا انجام میدهد.

اینجا جاییست که قرار است عملیات پرداخت و تسویه برای مشتری با سرعت انجام شود. این مدل پرداخت نه شبیه به مدل پرداخت سنتی است و نه شبیه به پرداخت های سلفی است.

میز صندوق تونل اسکنی٬ با یک کابینت نوآورانه و پیشرفته ترکیب شده و دارای نرم افزاریست که در پشت صحنه مشغول به کار است.

همانظور که گفتیم این مدل میز صندوق سرعتی٬ خود پرداخت نیست اما وظیفه دارد تراکنش مالی مشتری را سهل و ساده کند.

این طراحی به قدری دقیق و اجرایی طراحی شده است که تجربه خرید را برای مشتری لذت بخش میکند بدون اینکه کاستی های میزصندوق خود پرداخت و یا سنتی را داشته باشد.

میز صندوق تونل اسکنی

میز صندوق تونل اسکنی

ویژگی ها و مزایا
طرح کابینتی شیک آن٬ میتواند جایگزین خطوط تجاری سنتی شود.
تکنولوژی تونل اسکن ۳۶۰ درجه مجهز به ۱۷ دوربین برای گرفتن بارکد و تصویر از هر زاویه است.
دارای منوهای صفحه لمسی قابل برنامه ریزی است.
مجهز به سیستم کنترل صداست٬ بطوریکه کارمند در حین اجرای فرامین صوتی٬ قادر است که با دستانش کالاهای مشتری را بسته بندی کند.
سیستم به شکلی مدیریت شده است که صندوقدار به ندرت با صفحه لمسی کار میکند زیرا دستگاه با دقت بسیار بالایی قادر به شناسایی کالا میباشد.

در یک نگاه کلی
در مدل زیر متوجه میشوید که چطور مشتری ها٬ اجناس و کالاها و کارت هایشان در این صف رو به جلو حرکت میکننند

مشتری اقلام خریداری شده را در ابتدای نوار نقاله متحرک میز صندوق قرار میدهد و خود به انتهای میز صندوق در محل پرداخت میرود. (رنگ نارنجی)

اجناس و کالاها از بین تونل اسکن عبور کرده و تک تک اجناس شناسایی شده و به سمت انتهای میز٬ جاییکه محل پک کردن و در داخل کیسه قرار گرفتن است حرکت میکنند. (رنگ قرمز)

اجناسی که بارکد نداشته باشند٬ عکس آن توسط اسکنر گرفته شده و به کارمند میز صندوق هشدار میدهند٬ کارمند توسط دستگاه آیتم مورد نظر را تیک زده و با سیستم کنترل صدا٬ تعداد آن را مشخص میکند.

کارمند در پشت میز وظیفه اسکن اقلام بزرگتر توسط اسکنر دستی را نیز برعهده دارد. (رنگ آبی) و همچنین  شناسایی کارت کلوپ مشتری یا هر کارت تخفیف دیگری توسط اسکنر٬ پیش از اینکه مشتری به انتهای میز جهت تسویه برسد (رنگ سبز)
در واقع با شناسایی کارت قبل از اینکه مشتری به انتهای میز برسد٬ و مشغول پرداخت هزینه شود٬ کارمند میز صندوق فرصت پک کردن کالاها را به دست می آورد.

و در نهایت مشتری با پرداخت هزینه٫ کیسه های آماده شده را تحویل میگیرد.

میز صندوق تونل اسکنی
تجربه تونل اسکن برای مشتریان جذاب و مشتری پسند است٬ ضمن اینکه این فضا برای کارمند میز صندوق فراهم میشود که به راحتی بدون هیچ مانعی برای کمک به مشتری در حرکت باشد.

همچنین دستگاه اسکن در حین انجام کار٬ به مشتری در انجام بهتر کار یاری میرساند٬ مثلا پیغام میدهد که اقلام را تک تک روی اسکنر قرار دهید.

بنابرین اسکنر نیز با دقت اجناس را شناسایی میکند و در تمام این مدت کارمند میز صندوق قادر به پک و بسته بندی اقلام خواهد بود و تنها کار مشتری پرداخت هزینه است و تحویل بسته های خود است.

روند کار با اینمیز صندوق تونل اسکنی نشان داده است که زمان تراکنش به میزان قابل توجهی در حدود دو تا سه برابر سریع تر از یک میز صندوق سنتی معمولی بوده است.

مشاهده ویدیو ⇓

 

گردآورنده: پارس الوند

درباره کاربر
susha

درج دیدگاه